Zalety odzieży sortowanej i niesortowanej. Na rynku odzieży używanej często spotykamy się z podziałem asortymentu na odzież używaną sortowaną i niesortowaną. Jaka jest różnica pomiędzy jedną a drugą?

zalety odzieży używanej

Zalety odzieży niesortowanej

Odzież niesortowana pozyskiwana jest dzisiaj głównie drogą zbiórek kontenerowych, w mniejszym stopniu za pomocą zbiórek tzw door to door. Do niedawna proporcje były odmienne, lecz czasy pandemii w znacznym stopniu zmieniły zachowania ludzi w poszczególnych krajach. Oczywiście zbiórki odzieży niesortowanej różnią się między poszczególnymi państwami. Inaczej wygląda zbiórka odzieży niesortowanej w Anglii, Irlandii czy Szkocji a inaczej pozyskuje się niesort odzieży w Niemczech, Danii czy Norwegii. Czy odzież niesortowana może być wysokiej jakości? W bogatych krajach takich jak Anglia czy Irlandia mieszkańcy nie mają zwyczaju składowania odzieży, zmieniają ją często po sezonie używania a bywa często i tak, że wyrzucają do kontenerów odzież nową, którą z różnych przyczyn nie zechcieli używać.

Dlatego odzież pozyskiwana ze zbiórek kontenerowych w bogatych dzielnicach lub dobrych lokalizacjach przy marketach i centrach handlowych potrafi być zaskakująco wysokiej jakości. Odzież ta jest wkładana do kontenerów w różnej postaci, najczęściej w rozmaitych reklamówkach bądź workach foliowych. W takiej też postaci dociera na nasz magazyn w Rzeszowie, gdzie prosto z tira pakowana jest do big-bagów o wadze od 130 – 180 kg. W niesorcie znajdziemy zarówno odzież damską, męską, młodzieżową i dziecięcą jak również różne dodatki w postaci gadżetów, pościeli, torebek i butów.

Jakość odzieży między poszczególnymi bagami może się różnić dlatego warto kupując odzież pochodzącą ze zbiórek kontenerowych zaopatrzyć się w większą jej ilość, żeby podczas sortowania samemu ocenić co dla nas będzie towarem typu cream, co tzw jedynką, dwójką, dodatkiem, a co zdecydujemy się potraktować jako odpad. Niższa cena zakupu kontenera ale za to zawartość odzieży i dodatków w pełnej rozpiętości jakościowej powinna nam zrekompensować z nawiązką straty związane z odpadem, który w różnym procencie się pojawia. Z naszych doświadczeń najbardziej wartościowa jest zbiórka kontenerowa odzieży z większych miast w Anglii i Irlandii.

Zalety odzieży sortowanej

Sort odzieży z Anglii, Irlandii czy Szwajcarii powstaje w przeróżny sposób. Wszystko zależy od towarów źródłowych i od poziomu sortowania. Zazwyczaj firmy zajmujące się sortowaniem specjalizują się w produkcji danego asortymentu. Jakość powstających sortów jest zależna od tzw wsadu towarowego. Mogą nim być zbiórki door to door , kontenerowe ale i outlety oraz posklepy z dobrych sklepów odzieżowych.

W zależności od asortymentu i poziomu sortowania powstają różne wyroby. Może to być mix odzieży dla każdego jak również może to być sort typowo dla kobiet, mężczyzn, dzieci czy osób starszych. Są też sorty odzieży roboczej, odzieży sportowej, odzieży typowo letniej, sorty butów, torebek, dodatków typu apaszki i in. Sorty różnią się też sezonowo. W naszej hurtowni dysponujemy również sortami sezonowymi takimi jak sort zimowy, sort letni, sort wiosenny.

Klienci w zależności od zapotrzebowania kupują poszczególne sorty, ktrymi towarują swoje sklepy, również klienci kupujący odzież niesortowaną dobierają pewną ilość sortów w celu uzupełnienia brakującego w danym momencie na sklepie asortymentu. Takie łączenie zakupów odzieży niesortowanej i sortowanej ma często bardzo korzystny wymiar finansowy.

Hurtownia odzieży używanej Rzeszów

Call Now Button