Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat naszej hurtowni odzieży używanej sprawdź o co pytają zainteresowani klienci.

Pytania zadawane przez klientów

 

Czy można przyjechać na hurtownię oglądnąć towar?

Można przyjechać do naszej hurtowni w godzinach pracy od Poniedziałku do piątku w godzinach 8-16. Wszystkie dostępne na magazynie towary można oglądać, można otworzyć wybrane przez siebie pudełko brika bądź worki odzieży, sprawdzić i ocenić zawartość pod kątem swoich potrzeb.

Czy mamy swój transport?

Posiadamy własny transport. Towar jest pakowany na magazynie oraz dowożony do Klientów przez naszych pracowników, którzy zatrudnieni są w naszej firmie od wielu lat. Kierowca nasz zawsze oprócz dostawy pomaga w rozladunku towaru jak i w odbiorze towaru posklepowego.

Czy można otworzyć worki z towarem do oglądnięcia?

Można sprawdzić zawartość każdego worka outletu czy sortu, pozycja po pozycji. W przypadku niesortów Klienci również mają do wglądu udostępniony bag i mogą wyrywkowo pooglądać zawartość wybranych przez Siebie worków z odzieżą. Zależy nam na tym, aby wszyscy nasi Klienci wychodzili z naszej hurtowni z towarem, który spełnia ich oczekiwania w największym stopniu. Nasi stali Klienci znają już nasze towary, a my ich potrzeby i nie mają już potrzeby oglądać towarów, które mamy cyklicznie, natomiast szczególną uwagę zwracamy na nowych Klientów, którzy po raz pierwszy trafiają do naszej firmy i służymy pomocą i doradztwem.

Czy w sortowanych towarach jest pełna rozmiarówka?

Staramy się aby nasze outlety i sorty zawierały pełną rozmiarówkę odzieży, gdyż tylko taki towar jest z powodzeniem sprzedawany w sklepach naszych Odbiorców a Klienci, którzy stale od lat u nas się zaopatrują są tego najlepszym dowodem. Dobry outlet to nie tylko nowe towary z metką. Dobry outlet to taki który jest modny, różnorodny ale i w pełnej rozmiarówce. Przy zamówieniach towarów u naszych partnerów zawsze zwracamy dużą uwagę na powyższy aspekt, gdyż tylko taki outlet w pełni sprawdzi się na sklepowych półkach naszych odbiorców.

Czy sorty i outlety są sezonowe?

Wszystkie nasze towary staramy się określać pod względem atrakcyjności w danej porze roku. Od pewnego czasu w ofercie mamy sortowaną sezonowo odzież, co ułatwia zakupy Klientom i optymalizuje obieg towarów na sklepie. Dotyczy to również brika, gdzie dostawy świątecznego brika (na przykład na święta bożonarodzeniowe) staramy się zabezpieczyć już od sierpnia. Odzież letnią staramy się już mieć w swojej ofercie od początku roku a odzież jesienna dostępna jest u nas już od pierwszych dni wakacji letnich.

Jakie jest pochodzenie towarów, Anglia, Irlandia?

Specjalizujemy się w zakupach towarów na Wyspach, dlatego przeważa u nas głównie odzież i briko z Anglii, Irlandii i Walii. Towary te staramy się pozyskiwać od sprawdzonych partnerów z którymi utrzymujemy kontakty handlowe od wielu lat dzięki czemu dostawy towarów są stabilne a ich jakość przewidywalna Oprócz tego w ofercie naszej okresowo pojawiają się towary ze Szwajcarii i Norwegii. Posiadamy również sorty i końcówki serii brika z Francji, elektroniki powystawowej z Niemiec.

Czy posiadacie niesort z Niemiec?

Sezonowo oferujemy Państwu zakup odzieży używanej pochodzącej ze zbiórek kontenerowych oraz ze zbiórek pck prowadzonych w bogatych rejonach Niemiec. Znajdziemy w niej różnorodny towar zawierający ciuchy damskie, męskie jak i dziecięce. Oprócz tego często w towarze pojawia się tzw. domówka czyli pościele, firanki, zasłony czy ręczniki, czasem klienci znajdują tam różne gadżety w postaci kubeczków, koralików i innych dodatków. W każdej dostawie znaleźć można w różnej ilości buty i torebki. Towar dostarczany jest w różnokolorowych reklamówkach o wadze od 3-6kg. Minimalna ilość do zakupu to 200kg. Jak w większości niesortowanego towaru z Niemiec znajdziemy w nim wiodące marki jak Adidas, Nike, Puma oraz też New Yorker, E-sprit, Tom Tailor, Orsay, Kik i inne.

Czy macie biżuterię i jak jest pakowana?

Posiadamy w sprzedaży biżuterię w postaci niesortowanej. Pakowana zazwyczaj jest w przeźroczyste woreczki o wadze 6-15kg, lub w plastikowe, jednakowe pudełka o wadze od 20 -25kg. Znajdziemy w niej bransoletki, kolczyki, zegarki, wisiorki, pierścionki, sznureczki na rękę, przywieszki i inne. Biżuteria nie jest u nas dostępna w ciągłej sprzedaży dlatego najczęściej jest z wyprzedzaniem zamawiana i rezerwowana przez Klientów.

Czy jest możliwość wysyłki zamówionych / zakupionych towarów?

Tak, wysyłamy zamówienia za pośrednictwem kurierów. Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom naszych Klientów przed wysyłką możemy przesłać poglądowe zdjęcia przygotowanego do wysyłki towaru. Wysyłany towar pakowany jest w kartony bądź worki i zabezpieczony odpowiednio folią. Realizujemy wysyłki poszczególnych worków ale coraz częściej Klienci zamawiają u nas większe ilości różnych towarów, które ukladamy na paletach, odpowiednio zabezpieczamy i wysyłamy kurierem w postaci palety o wysokości do 180cm.

Czy można kupić towar przy dostawie?

Jeśli Klienci przyjeżdżają do naszej hurtowni w dniu dostawy towaru będą zawsze obsłużeni. Często towar jest ładowany bezpośrednio z TIRA na samochód Klienta, jednak trzeba się w takim dniu liczyć z pewnymi opóźnieniami i utrudnieniami związanymi z jednoczesną obsługą Klienta oraz rozładunkiem samochodu. Często Klienci przy dostawie wybierają i rezerwują sobie towary które w kolejnch dniach dowozimy własnym transportem.

Czy można oddać towar jak by było coś z nim nie tak?

Często po dostawie sami dzwonimy do naszych Klientów z pytaniem, czy towar, który u nas zakupili spełnia ich oczekiwania. W pojedynczych przypadkach (chodzi tu zazwyczaj o towar niesortowany, tzw. oryginał) dostawa odbiega od oczekiwań odbiorcy, wtedy staramy się zrekompensować Klientowi stratę przy kolejnych dostawach, prosimy wówczas o dokumentację fotograficzną, która pomaga nam unikać podobnych sytuacji w przyszłości. Naszą dewizą jest systematyczne zaopatrywanie naszych Odbiorców a nie jednorazowa sprzedaż, dlatego mamy duże grono Klientów, którzy od lat z sukcesem prowadzą Swoje sklepy w oparciu o naszą hurtownię.

Czy można oglądnąć towar na miejscu?

Nasza firma jest dla naszych Klientów. Staramy się wprowadzać towary ze sprawdzonych i pewnych źródeł a każdy Klient ma możliwość oglądnięcia towaru przed zakupem. Przeglądnięcie całości towaru często nie jest możliwe, natomiast zawsze można wybrać dowolną próbkę towaru i ją ocenić. W przypadku sortów odzieży Klienci przeglądają nawet całe worki w celu wybrania tego, który im najbardziej odpowiada, nie ma jednak możliwości wybierania poszczególnych sztuk towaru z pakietów, czy z pudełek bricka. Nasza hurtownia jest otwarta dla wszystkich Klientów, gdyż wszystko co w niej się znajduje jest właśnie dla Nich.

Co zawiera brick i czy są różnice w zbiórkach z różnych miejsc?

Brick to towar bardzo zróżnicowany. Klienci go określają jako wieczna niespodzianka. W kartonie znajdziemy wyroby szklane takie jak filżanki dzbanki, talerzyki, zestawy kawowe, kubki, dodatki kuchenne, zabawki, artykuły dekoracyjne, obrazki, ramki, zabawki, drobną elektronikę i … wiele innych artykułów. Brik w zależności od miejsca zbiórek może się zasadniczo różnić od siebie. Czasem jest bardziej „zabawkowy” czasem bardziej „szklany”. Zawiera czasem tzw. oversize czyli towary o większych rozmiarach takie jak foteliki dziecięce, rakiety do tenisa, etc. Są one przez nas dodawane na górę palet lub zapakowane w większe kartony.

Ile waży paleta bricka i jak jest pakowany?

Paleta brika waży od 200-400 kg. Zazwyczaj lżejsze palety zawierają więcej zabawek a cięższe są bardziej „szklane”. Towar pakowany jest w różne kartony, pudełka a te są układane na palety o wysokości 180 cm – 2m. Tak zwane gabaryty są zapakowane w większe kartony o wymiarach 1x1m, bądź zupełnie osobno pakowane jak na przykład obrazy pakowne w tektury po 2-3 sztuki.

Ile waży karton bricka?

Typowy karton brika ma wagę od 15-25kg, większe kartony 1x1m to waga od 80-140kg. Czasem towar jest zapakowany w worki jutowe o wadze do 30kg. W przypadku kartonów z obrazami waga może dochodzić nawet do 200kg a karton płyt winylowych może ważyć i 350kg.

Jakie są rodzaje sortów odzieży?

Istnieje wiele kategorii odzieży sortowanej. Mamy sorty odzieży letniej, jesienno-zimowej, mamy odzież outletową określonych producentów jak Boohoo, NewLook, PLT, Georg i inne. Odzież sortowana może mieć postać zmiksowaną gdzie znajdziemy w jednym worku towar męski, damski i dziecięcy. W naszej hurtowni mamy też sorty podzielone na sort damski, męski, młodzieżowy i dziecięcy. Oczywiście mamy również towary, gdzie znajdziemy odzież zupełnie nową, mix marek, jak i sorty odzieży w jakości cream gdzie znajdziemy odzież używaną modną w bardzo dobrym stanie jak i odzież zupełnie nową (np. mix odzieży C4U).

Czy sorty są sezonowe i czy są dzielone na asortyment?

Od dłuższego czasu mamy w ofercie sorty sezonowe. Występują one w kategoriach wiosna-lato oraz jesień-zima. Dotyczy to również obuwia. W odzieży jesienno-zimowej znajdziemy towary zmiksowane jak i podzielone na swetry, kurtki, odzież damską, męską i dziecko. W odzieży wiosenno-letniej znajdziemy towar zmiksowany jak i asortymenty : kostiumy kąpielowe, krótkie spodenki, sukienki i inne. Odmienną kategorią jest odzież sportowa.

Czy w zbiórkach jest przewaga jesieni / lata?

Nigdy nie ma pewności czy zbiórka będzie zawierała więcej towaru letniego czy zimowego. Jest jednak pewna zasada, że najwięcej odzieży letniej pojawia się w zbiórkach prowadzonych jesienią a przewaga odzieży zimowej jest w zbiórkach wiosennych. Wynika to z sezonowej wymianą garderoby.

Czy w zabawkach jest pluszak czy twarde zabawki?

Zazwyczaj zabawka dzieli się na zabawkę twardą i mix zabawek. W przypadku dostaw zabawek twardych, nie powinny się w nich znaleźć pluszaki, puzzle i tym podobne. W przypadku mixu zabawki mogą zawierać pełny i zróżnicowany asortyment i znajdziemy tam gry planszowe, metalowe i plastikowe zabawki, pluszaki, zabawki na baterie, chodziki, zabawki dla niemowląt, puzzle, piłki, rakietki, maski etc.

Czy w sortach jest dostępna odzież sportowa?

Odzież sportowa może pojawić się w każdym miksie odzieżowym. Tutaj jest bardzo różnorodny asortyment a to co go łączy to wysoka jakość zawartej w nim odzieży. Klienci szukający jednak tylko odzieży sportowej powinni skupić się na sortach typowo nastawionych na odzież sportową. Najczęściej jest to mix odzieży sportowej zawierający odzież termoaktywną, koszulki, spodenki, getry, dresy – Nike, Salomon, Dynafit, Martes, Kappa, Adidas, Umbro i inne, czy odzież outdoorową w postaci kurtek goretexowych, softshelowych. Dużo technicznej bardzo poszukiwanej odzieży sportowej znajdziemy w sorcie norweskim. Będą tu typowe marki norweskie jak Helly Hansen, Kari Traa, Norrøna, Dale of Norway, Moods of Norway oraz inne jak Saleva, The North Face, Patagonia, Marmot.

Czy jest sort odzieży sportowej / butów sportowych?

W naszej hurtowni prowadzimy również sprzedaż odzieży sportowej. Odzież sportowa występuje w dużej ilości w sorcie norweskim, znajdziemy tam marki outdorowe takie jak Helly Hansen, Kari Traa, Norrøna, Dale of Norway, Moods of Norway oraz inne jak Saleva, The North Face, Patagonia, Marmot, ale i typowe sportowe marki jak Reebok, Nike, Fila, adidas, Gym Hero i inne. W sezonie mamy również sorty bielizny sportowej, krótkich spodenek bądź w jesieni sorty polarów i kurtek narciarskich. Na wiosnę bardzo chętnie kupowane są przez naszych Klientów stroje kapielowe, obuwie sportowe pochodzące z portali wysyłkowych typu Zalando.

Jakie firmy są dostępne w sortach i jakich firm macie outlet?

W sortach naszych przeważa mix marek, znajdziemy tam odzież bądź obuwie firm takich jak Timberland, Tommy & Hilfinger, Polo, Only, Replay, Primark, New Look Dorothy Perkins, Topman, Dr. Martens, Zara, Bershka. Sorty, które Klienci najczęściej wybierają zawierają w sobie mix marek i towar w jakości cream. Znajdziemy tam również spora ilość odzieży nowej. W przypadku outletów dysponujemy takim outletami jak Boohoo, New Look, Georg, PrettyLittleThing, okresowo oczywiście mamy też outlet innych ciekawych marek. Rynek jest zmienny dlatego zawsze oprócz stałych pozycji staramy się na naszej hurtowni oferować nowe równie atrakcyjne towary.

Czy macie brick bożonarodzeniowy?

Brick bożonarodzeniowy jest zawarty w większości towaru typu brik, który na co dzień jest w naszej firmie dostępny. Najwięcej ozdób bożonarodzeniowych pojawia się w zbiórkach brika robionych w Anglii w okresie poświątecznym czyli między styczniem a kwietniem. Oczywiście oprócz tego zamawiamy każdego roku partię typowego brika bożonarodzeniowego. Znajdziemy w nim stroiki, bańki, Mikołaje, szopki noworoczne, łańcuchy choinkowe, figurki aniołków, lampki, choinki i wiele oryginalnych różnych ozdób. Towar ten zamawiamy już na wiosnę a Klienci nasi zaopatrują się w niego niejednokrotnie już w lipcu czy sierpniu.

Czy macie odzież roboczą nowa czy używana?

Wielu naszych Klientów poszukuje do swoich sklepów odzież roboczą. Co jakiś czas zaopatrujemy naszą hurtownię w mix odzieży roboczej zarówno nowej jak i używanej najczęściej z Anglii i Holandii. Znajdziemy tam spodnie robocze, bluzy, kombinezony, fartuchy ochronne, czasem też znajdziemy tam specjalistyczne obuwie ochronne.

Czy jest pościel sort niesort?

W stałej ofercie mamy na magazynie sort pościeli. Znajdziemy tam zestawy pościeli, ręczniki, prześcieradła, koce, pościel dziecięcą. Niektórzy klienci towar ten nazywają domówką i starają się co jakiś czas dobierać pewną jego ilość na swoje sklepy. Sort pościeli jest poskładany i zapakowany w przeźroczyste worki a te ułożone są w bagi o wadze około 100kg. Sprzedaż pościeli sortowanej coraz częściej odbywa się w formie wysyłkowej z pośrednictwem firm kurierskich.

Czy jest sort ręczników?

Ręczniki znaleźć można w sortowanej pościeli czyli tak zwanym sorcie „domówki”. Znajdziemy tam oprócz ręczników również komplety pościeli, obrusy, serwety, bieżniki, pościel dziecięcą, pościel Disneya. Dla Klientów, którzy potrzebują wyłącznie ręczników mamy sort ręczników bawełnianych. Ręczniki w postaci nowych kompletów o kilku wymiarach zapakowane są w woreczki foliowe i zestawy o wadze do 15 kg.

Czy jest w ofercie sort odzieży dziecięcej?

W firmie Ramaj dbamy o pełną gamę odzieży używanej i outletowej na naszym magazynie. Odzież dziecięca używana jest stale poszukiwana przez wielu naszych kontrahentów. Dlatego w naszej ofercie staramy się mieć na stałe niesort oraz sort „dziecka”. Sort dziecięcy mamy w postaci angielskiej odzieży w przedziale wiekowym od noworodka do dziecka ok 10 lat. Towar jest spakowany w przeźroczyste reklamówki a te w big bagi o wadze około 120kg. Nowością jest „dziecko” w kategorii cream. Jest to najwyższej jakości sort dziecięcy pakowany w małe jutowe worki o wadze około 40kg. Znajdziemy w nich markową odzież dla dzieci od niemowlaka do wieku 11-12 lat. Realizujemy również dostawy wysyłkowe za pośrednictwem firm kurierskich. Towar jest przygotowywany do wysyłek na naszym magazynie gdzie jest pakowany i dokładnie zabezpieczany aby bez uszkodzeń dotarł do odbiorcy. Przesyłki realizujemy na terenie całej Polski.

W jakim przedziale wiekowym jest sort dziecięcy?

Sort dziecięcy obejmuje dziecko od noworodka do 10-latka. Znajdziemy tam wszystko z garderoby od sukienek, płaszczyków, kurtek po śpioszki, drobne zabaweczki, spodenki i wszystko co potrzebujemy aby ładnie ubrać nasze dzieci. Najwięcej odzieży jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Odzież występuje w formie całosezonowej. W sorcie o jakości cream znajdziemy oprócz wysokiej jakości odzieży używanej sporą ilość rzeczy nowych z metkami.

Czy macie outlety odzieży BY VERY, zwroty ZALANDO, BRICK AMAZON, LIDL, ROSSMANN?

Staramy się w naszej hurtowni zawsze mieć na stanie odzież pochodzącą ze zwrotów konsumenckich z platform internetowych Zalando oraz Amazon. Jest to dla niektórych Klientów ciekawe uzupełnienie oferty odzieży używanej. Znajdziemy tam topowe marki takie jak Bugatti, Guess, Lee, Timberland, Converse, Polo, Calvin Klein i wiele innych. Ofertę naszą uzupełniają oczywiście brika Lidl, ROSSMANN, brick Amazon oraz Castorama. Znajdziemy tam towary fabrycznie nowe, czasem lekko używane z pewnymi defektami ale zawsze różnorodne.

 
Hurtownia odzieży używanej Rzeszów

 

Call Now Button