Atrakcje okolicy

stare_miasto

Nasz domek znajduje się 2 km od centrum Głogowa Małopolskiego, gdzie są sklepy, bank z bankomatem, poczta, Przychodnia Zdrowie, kościół.
Przy ul. Parkowej mieści się basen sportowy i rekreacyjny wyposażony w saunę, jacuzzi, gejzery oraz solarium.bor
Bór Głogowski to najlepiej zachowany i położony w niewielkiej odległości od Rzeszowa fragment dawnej Puszczy Sandomierskiej. Należy on do Nadleśnictwa w Głogowie Młp. Określa się go też nazwą „Lasy Głogowskie”. Część położona po prawej stronie drogi do Głogowa to słynny Bór – miejsce spacerów i wypoczynku okolicznej ludności. Ale Bór to przede wszystkim cenny obiekt przyrodniczy, który prawie w całości objęty jest ochroną. W roku 1996 utworzono tu rezerwat przyrody, którego obszar to 365 ha. Powołano go w celu zachowania w stanie naturalnym fragmentu dawnej puszczy.
jezioro

Na terenie gminy Głogów Małopolski istnieje kilkanaście zbiorników wodnych powstałych głównie w wyniku eksploatacji gospodarczej. Na północno – zachodnim krańcu Głogowa Młp. przy kompleksie leśnym znajdują się trzy zbiorniki wodne o łącznej powierzchni około 5 ha.
2 km od naszego obiektu znajduje się również szkółka jeździecka Leśna Wola, gdzie początkujący adepci sztuki jeździeckiej oprócz jazdy konnej, poznają podstawowy sprzęt jeździecki, zasady BHP stajni, oraz uczą się pielęgnacji koni. Przed zaawansowanymi jeźdźcami instruktorzy stawiają trudniejsze zadania, m. in. jazda po drążkach, pokonywanie niewielkich przeszkód, albo jazda w terenie.


ratusz     kosciol     basen     stadnina

Comments are closed.